Виготовлення письмового столу з дерев’яних ящиків

Пошук і придбання бажаного письмового столу може бути вельми виснажливим заняттям, особливо з урахуванням широкого асортименту і різноманітності постачальників. Якщо ви не можете знайти «той самий» серед безлічі письмових столів, наприклад, нині популярний стіл з регульованою висотою, його можна зробити або зібрати самостійно.

Оскільки багато хто з нас останнім часом працює вдома, попит на письмові столи різко збільшився. Столи бувають різної форми, кольору, розміру і навіть мають різні функціональні можливості.  Якщо вас не задовольняє наявний асортимент, стіл можна зробити власними руками. Для цього не потрібно багато матеріалів або вільного часу.

Найважливіше — вибрати дерев’яну стільницю. Спочатку необхідно визначитися з розмірами робочої зони в цілому і розмірами самого столу. Якщо ви потребуєте місце лише для ноутбука (і, можливо, додаткового монітора), тоді, швидше за все, великий стіл вам не знадобиться.  Наразі існує широкий вибір дерев’яних заготовок. Їх можна придбати у місцевого теслі, який обробить і пофарбує дошки, надасть їм потрібного розміру і форми.

Якщо ви визначилися з поверхнею столу, наступним кроком буде пошук ніжок для нього. У якості ніжок можна використовувати більш міцну деревину, металеві куточки або замовити відповідний виріб у місцевого теслі. Їх також можна зробити з дерев’яних ящиків. Важливо, щоб ящики були досить міцними; це визначить подальшу стійкість вашого столу. Ящики з тонких дошок (як-от, ящики для фруктів або овочів) для цього не підійдуть.

Що знадобиться для виготовлення столу з дерев’яних ящиків?

Виготовлення столу:

  • Якщо поверхня столу виготовлена теслею, вам залишиться лише прикрутити до неї ніжки (зроблені з ящиків або придбані в готовому вигляді). Якщо поверхню столу придбано самостійно, слід спочатку перевірити її стан. Можливо, доведеться її спочатку відшліфувати, щоб видалити всі відколи, які можуть виступати на робочій поверхні і створювати незручності під час роботи.
  • Потім необхідно зачистити ящики наждачним папером.
  • Тепер деревина готова до подальшого оброблення.
  • Наступний етап залежатиме від зносу або загального стану ящиків. Якщо поверхня столу є не дуже зношеною, скористайтеся покриттями (морилками), де структуру деревини буде видно на кінцевому виробі; якщо ж стан деревини є незадовільним, спочатку покрийте її ґрунтовкою Belinka Exterier Primer, а потім в якості фінішного покриття нанесіть емаль Belinka Exterier Enamel. Якщо бажаєте додати яскравості вашому письмовому столу, можна обрати той відтінок емалі, який вам сподобається.
  • Коли фарба висохне, просвердлите отвори у верхній частині ящиків. Для більшої стійкості можна просвердлити додаткові отвори.
  • Нарешті, за допомогою шурупів або цвяхів з’єднайте ніжки столу з робочою поверхнею.

Коли стіл буде готовий, з решти ящиків можна виготовити органайзери для зберігання канцелярського приладдя, як-от папки, щоденники, блокноти, папери, книги та іграшки.