Створюємо новий обідній стіл зі старих дверей

Напевно, гуляючи колись старим містом, ви помічали цікаві старовинні двері і хотіли б мати такі вдома. Але виникає запитання, куди її поставити. Одна з сучасних тенденцій у дизайні інтер’єру для кухні-їдальні – повторне використання старих дверей, що дозволяє надати приміщенню унікального та старовинного вигляду.

Вибір обіднього столу часто стає складним завданням, адже це не лише стіл, за яким ви їсте, але й серце всього, що відбувається в їдальні або на кухні. Насправді ви можете самостійно зробити новий обідній стіл зі старих дверей. Це досить просто та швидко, це те, що можна зробити своїми руками!

Спочатку треба обрати старі або зношені дерев’яні двері, що пасуватимуть до вашої їдальні. Обираючи двері, зверніть увагу на їх стан. Ми не рекомендуємо обирати двері, що розвалюються або заражені комахами-паразитами, які завдали непоправної шкоди дерев’яній поверхні.

Отже, якщо двері ви вже обрали, тепер саме час знайти ніжки для вашого столу. У якості ніжок можна взяти частини дерев’яної огорожі, металеві підставки або зробити ніжки на замовлення у місцевого столяра. Якщо ви вирішили зробити ніжки або підставки самостійно, пам’ятайте, що вони мають бути однаковими заввишки.

Що потрібно для створення обіднього столу зі старих дверей?

Вам знадобляться такі матеріали:

  • Дерев’яні двері
  • 4 ніжки або підставки (або більше, залежно від бажаного зовнішнього вигляду)
  • Наждачний папір
  • Шурупи або цвяхи
  • Дриль
  • Пензель
  • Покриття для дерев’яних поверхонь від компанії Belinka

Процедура:

  • Перш ніж перетворювати старі двері на обідній стіл, зніміть дверну ручку та замок.
  • Перевірте, чи сухою є деревина, інакше її неможливо буде обробляти.
  • Відшліфуйте поверхню дверей наждачним папером, щоб деревина була чистою і готовою до подальшого оброблення.
  • Наступний крок залежить від стану, в якому перебуває поверхня дверей. Якщо вона є не сильно зношеною, використовуйте морилку, де буде видно структуру деревини. Якщо стан дерев’яної поверхні є сильно зношеним, спочатку нанесіть ґрунтовку для деревини Belinka Exterier Primer, а потім фінішне покриття Belinka Exterier Enamel.
  • За допомогою дрилі зробіть отвори у верхній частині дерев’яних ніжок або підставок обіднього столу; для більшої стійкості можна просвердлити додаткові отвори.
  • За допомогою шурупів або цвяхів прикріпіть ніжки столу до дверей.

Додаткові пораді від Belinka:

Якщо ви обрали двері з нерівною поверхнею або деякими дефектами, які необхідно сховати, поверхню вашого нового обіднього столу можна покрити листовим склом.

Обідній стіл зі старовинних дверей також може стати частиною ваших садових меблів. У цьому випадку потрібно належним чином захистити дерев’яну поверхню від зовнішніх факторів, як-от погодні умови та шкідники.

Можна також пофарбувати поверхню фарбою для деревини від компанії Belinka, що додасть особливого шарму вашому новому обідньому столу. Можна обрати колір, який відповідатиме кольоровій гаммі інших меблів у вашій їдальні, а можна вчинити більш сміливо: обрати яскраві відтінки, що привертатимуть увагу ваших відвідувачів і весь простір у цілому виглядатиме інакше.

Як захистити поверхню столу, що використовується в приміщенні?

Для захисту дверей підійде морилка для деревини Belinka Interier на водній основі, яку спеціально розроблено для покриття дерев’яних поверхонь у внутрішніх приміщеннях. Belinka Interier не має неприємного запаху, захищає деревину та підкреслює її структуру.

Перед використанням добре перемішайте морилку. Нанесіть два шари за допомогою пензлю (ми рекомендуємо використовувати якісні пензлі, призначені для покриттів на водній основі). Для першого шару розбавте Belinka Interier водою (до 10%), що полегшить нанесення засобу. Поверхня буде виглядати краще, якщо її злегка відшліфувати й очистити від пилу після нанесення першого шару. Наступний шар можна наносити лише після того, як висохне попередній. Покривайте поверхню вздовж текстури деревини.

Під час роботи й сушіння температура поверхні, фарби та навколишнього середовища повинна бути вище 10 °C, а відносна вологість повітря не має перевищувати 80%. Уникайте прямих сонячних променів. Покриття швидко сохне, особливо за високої температури та низької вологості.  

Для більшої насиченості кольору можна нанести третій шар того ж відтінку або безбарвний (Interier 61 – природний напівпрозорий). Якщо ви хочете, щоб поверхня була глянсовою, використовуйте лак Belinka Interier у якості фінішного покриття.

Belinka Interier випускається в 11 основних кольорових відтінках і природному напівпрозорому (безбарвний). Деякі наші торгові представники пропонують можливість приготування додаткових 76 відтінків на основі кольорової карти Belinka mix. Окремі відтінки можна змішувати між собою, створюючи ще більше цікавих варіантів.  Зокрема, чудові пастельні відтінки можна отримати, якщо поєднати основні відтінки з Interier 73-кремово-білим.

Як захистити поверхню столу, що використовується зовні?

Для захисту столу, що використовується на відкритому повітрі, ми рекомендуємо спочатку застосувати ґрунтовку-антисептик Belinka Impregnant, а потім два шари морилки Belinka Exterier. Дотримуйтесь тих самих інструкцій, що й для морилки Belinka Interier. Для дуже зношених поверхонь використовуйте в якості фінішного покриття ґрунтовку для деревини. Для покривання деревини з дуба, каштана або хвойних порід, що мають багато сучків, радимо наносити 2 шари ґрунтовки. Після цього слід нанести 1-2 шари емалі Belinka Exterier Enamel.